Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Історія ЗВО

В даний час в Харкові готують фахівців 65 вузів різних форм власності та рівнів акредитації, серед яких 17 університетів і 9 академій й Харківський технологічний університет “ШАГ” є одним з них. Загальна чисельність студентів у ВНЗ м. Харкова – 171 298 (у 2017 н.р., займає 2 місто після нашої столиці). Кількість студентів на 100 000 населення – 5,89 (у порівнянні із Київом – 7,72). Найбільше іноземців навчається в ВНЗ Харкова – 20 925, Києва – 12 950 і Одеси – 6 972. Найбільша кількість студентів – з Азербайджану, Туркменістану та Індії. У топ-10 країн за походженням студентів входять також Нігерія, Марокко, Грузія, Йорданія, Ірак, Китай і Узбекистан. Харківський технологічний університет “IT STEP”

Харківський технологічний університет “ШАГ”  створений 12 лютого 2018 року рішенням Загальних зборів Засновників, офіціальна реєстрація відбулася 21 лютого 2018 року, тобто це й є дата народження. Першим ректором університету був доктор економічних наук, професор  Сергій Кавун. Керівником Університету в період 2019-2023 був Віталій Зайцев, доктор технічних наук, професор. Він не тільки успішно керував університетом майже 4 роки, а й є гарантом освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів по спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології». Він є експертом Національного агентства по забезпеченню якості вищої освіти в галузі 13 «Механічна інженерія» (спеціальності 133 «Галузеве машинобудування та 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка») та в галузі 27 «Транспорт» (спеціальність 272 «Обслуговування повітряних суден»).

За час керування університетом кількість студентів, які навчаються на спеціальностях 073 «Менеджмент» та 126 «ІСТ» зросла з 16 осіб до понад 100. Завдяки зусиллям Зайцева В.Є. та команди викладачів та співробітників, яку він зібрав навколо себе, набір студентів кожного року зростає.

Університет піднявся в рейтингу закладів вищої освіти з останнього 241 місця на 152-е місце. Університет займає 12 місце в рейтингу закладів вищої освіти приватної форми власності. 

Під керівництвом Зайцева В.Є. університет став одним із засновників Харківського кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування»; дійсним членом Харківського ІТ Кластеру; членом Інноваційного аерокосмічного кластеру «Мехатроніка». Зайцев В.Є. є одним з активних членів Освітнього комітету Харківського ІТ Кластеру, його ініціативи з підвищення якості вищої ІТ освіти втілюються не тільки в ХТУ «ШАГ», але у інших ЗВО Харкова.

З вересня 2023 року ректором університету призначено кандидата економічних наук, доцента Олена Дудник. Олена Василівна має вагомий стаж науково- педагогічної та адміністративної роботи,  є  експертом Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, Експертом Національного агентства кваліфікацій та Експертом акредитаційних експертиз ОП фахової передвищої освіти ДОУ "НМЦ з питань якості освіти" Державної служби якості освіти України. Нагороджена Подякою Міністерства освіти і науки України (2021 рік), Грамотою Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації (2018 рік).
 

ХТУ “IT STEP” – це перший та єдиний ЗВО в Україні, у якому на технічних спеціальностях викладають тільки технічні дисципліни! Це єдиний ЗВО, у якому відсоток аудиторних годин для всіх дисциплін у середньому складає 57%! Це перший ЗВО, який запровадив навчання за принципово новою програмою навчання, на якій навчають тільки необхідному та актуальному, й не економлять на годинах у дисциплінах.

   

Комп’ютерна Академія IT STEP

Міжнародний навчальний заклад, який спеціалізується на ІТ-освіті. В Академії є три ключові напрямки навчання: розробка програмного забезпечення, мережі та кібербезпека, комп’ютерна графіка та дизайн. Також є окремий підрозділ – це Мала Комп’ютерна Академія, де навчаються діти від 8 до 15 років.


Географія

На сьогоднішній день працює 166 філій Комп’ютерної Академії IT STEP в 22 країнах світу на 4 континентах (Європа, Азія, Південна та Північна Америка).