Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Екскурсія до музею «Software and Computer Museum»

Завжди цікаво дізнатися - з чого все починалося і до чого ж таки прийшло. Ось і студенти ХТУ «КРОК» вирішили побачити витоки IT-індустрії на власні очі та відвідали 7 листопада 2018 року Software and Computer Museum, в якому представлено понад 250 експонатів. Більш ніж півстолітня історія була представлена в музеї.

На тлі експонатів історичної time line під керівництвом завідувача кафедри ІТ

к.т.н., доц. Замулою Аліною Олександрівною... і десь там ще й ректор є

Шкода, що експонати не можна поюзати, хоча деякі з них перебувають ще у працездатному стані та можуть бути використані у щоденній роботі
Пару фактів про тепер уже далекі 70-ті
Студенти поринули в історію розвитку програмного забезпечення та комп'ютерних технологій. Побачили історію виникнення та розвитку змінних носіїв інформації: накопичувачі на магнітних стрічках (НМЛ – «бабини»), накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД), які більше відомі як «дискети» з різними форм-факторами (8″, 5.25″, 3.5 ″).
На тлі ЕОМ із вбудованою клавіатурою ….вже здогадалися що це за комп'ютер? …так, це Apple II у всій своїй красі
Комп'ютер Apple II - це перший комп'ютер, який компанія з Купертіно поставила на серійне виробництво (тоді корпорація ще мала назву Apple Computer). Apple II був продовженням лінійки Apple I, що ніколи не вироблявся у великих кількостях і перші партії якого Стів Джобс та інші співзасновники компанії збирали у себе в гаражі. Комп'ютер вперше був показаний публіці в 1977 році на виставці West Coast Computer Fair і став одним із найбільш комерційно успішних персональних комп'ютерів свого часу. Вироблялися комп'ютери Apple II аж до початку 90-х років, а операційна система пристрою востаннє оновлювалася 1993 року.
Затяті геймери зацікавилися першими ігровими приставками, а хтось навіть поділився своїм досвідом, до того ж ретро-стиль повертається в gamedev.
Булгаков Валентин тестує ігрову приставку… ось він – майбутній тестувальник, професія, яку навчать у нашому університеті – ХТУ «КРОК»
Ігрові приставки із програмами на картриджах: Sega, Sony Playstation, Nintendo, Dendy та ін. Чи знаєте ви, що відома багатьом (авторський смайлик J) з дитинства консоль Dendy – це тайванська копія Famicom від японської компанії Nintendo? По всьому світу таких клонів було створено так багато, що навіть була власна іронічна назва – Famiclone. Саме на оригінальній консолі Nintendo Entertainment System - так її назвали через два роки після випуску - вперше з'явилася відома гра Super Mario Bros (ну хто ж не знає старого Mario?). Персонаж Маріо став талісманом ігрової приставки, адже завдяки йому вона здобула велику популярність у світі та продавалася довгі роки. Крім того, є Nintendo GameCube - пам'ятаєте цю дитину? Вона побачила світ у 2001 році, але на відміну від інших консолей використовувала не картриджі, а новий формат носіїв – mini-DVD
І, звичайно, історія виникнення та розвитку компанії Apple не залишила нікого байдужим.
Стів Джобс завжди з нами, зі сміливими студентами ХТУ «КРОК»: Булгаков Валентин, Акопян Ліана, Пугач Анастасія (до речі, Анастасія також перевелася в ХТУ «КРОК» з іншого вельми шанованого ВНЗ ... напевно були вагомі причини?)
Наші студенти активно брали участь у спілкуванні з представником музею та продемонстрували свій гідний рівень знань.
Питання є завжди ... але де ж все-таки ректор!?
Підживилися новою інформацією – і вперед за новими знаннями та навичками до Університету.